آزمایش های غیرمخرب

بازرسي XRF در سيستمهاي لوله كشي به منظور كاهش ريسك خوردگي ناشي از سولفيداسيون

خوردگي سولفيدي در سيستم لوله كشي و تجهيزات صنعت پالايشگاهي همچنان دليل قابل توجهي براي بروز نشتي و مشكلاتي است كه مي تواند به جايگزيني پيش از موعد، خاموشي هاي برنامه ريزي نشده و حوادثي منجر شود كه بطور بالقوه زيان و خسارت هاي مالي و جانی پرسنل را به دنبال دارد. فولادهاي كربني با محتواي سيلسيوم(Si) كم (%۰٫۱>) هنگاميكه در معرض شرايط خوردگي سولفيدي قرار مي گيرد به سرعت دچار خوردگي مي شود. 

طبق استاندارد API RP 939-C(دستورالعمل پيشگيري از آسيب هاي خوردگي سولفيدي در پالايشگاه هاي نفت)، يك سوم آسيب هاي خوردگي سولفيدي در دماي بالا ناشي از ميزان كم سيليسيوم در متریال لوله كشي است. API RP 939-C زير مجموعه اي از برنامه وسيعتر شناسايي مواد مثبت(PMI) در ۵۷۸ API RP(برنامه تأييد متريال در سيستم هاي لوله كشي آلياژي جديد و موجود) – تأييد استفاده از آلياژ صحيح در كليه سطوح سولفيدي فعال و واكنش پذير – است. 

نمونه هايي از تأسيساتي كه در آن سولفيداسيون عاري از H2 رخ ميدهد عبارتند از واحدهاي نفت خام/خلاء، شكست كاتاليستي سيال، كك سازی و كاهش گرانروي. واحدهاي تصفيه هيدروژني و شكست هيدروژني در بخش خوراك خود با خوردگي سولفيدي عاري از H2 مواجه مي شوند. انجام آناليز عنصري در اين نوع لوله كشي و تأسيسات توسط فلورسانس اشعه ايكس قابل حمل(XRF) روش ايده آلي براي پيش بيني و پيشگيري از بروز آسيب ها به شمار مي رود كه در ادامه اين مقاله به آن اشاره مي شود. 

…………

برای مطالعه ادامه مطلب با نام کاربری خود وارد سایت شده و ادامه مطلب را از پیوست این مطلب دانلود نمایید.

مطلب قبلیمطلب بعدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *