بازرسی ساخت

VCI بهترین روش جلوگیری از خوردگی

VCI - راهی برای جلوگیری از خوردگی
VCI – راهی برای جلوگیری از خوردگی
وی سی آی (بازدارنده بخار شونده خوردگی ) روش خاصی جهت جلوگیری از خوردگی است بطوری که ذرات بازدارنده خوردگی بطور خودکار در محیط اطراف فلز تبخیر می شود. استفاده از بازدارنده خوردگی پیشرفته ترین روش برای جلوگیری از خوردگی است که با تشکیل یک لایه محافظ (به ضخامت یک مولکول) یا تشکیل رطوبت بر روی سطح فلز از اکسیداسیون و زنگ زدگی فلز جلوگیری می نماید.

VCI با توجه به کاربرد آن به شکل های مختلف تولید و استفاده می شود. فیلم وی سی آی یا کاغذ وی سی آی برای بسته بندی کالا، پودر وی سی آی برای تست هیدروستاتیک و بسته بندی، کپسول وی سی آی یا قرص آن برای تجهیزات الکترونیک و اجزای الکتریکی برای محافظت از خوردگی قطعات فلزی هادی.

 

یکی از کاربردهای مهم VCI در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی استفاده از پودر آن در تست هیدروستاتیک تجهیزات مکانیکی همچون مخازن تحت فشار و مبدل های حرارتی است. بطوری که مطابق دستورالعمل سازنده VCI مقدار مشخص پودر را در آب حل می کنند و سپس داخل تجهیز پمپ می نمایند. پس از انجام تست نیازی به خشک کردن داخل تجهیز نیست. یعنی کافی است فقط آب را از تجهیز تخلیه نماییم.

استفاده از این پودر در بسیاری از کارگاه های ساخت تجهیزات مکانیکی در ایران بخصوص در فازهای گازی پارس جنوبی به بازرسان اثبات شده است. بخصوص در بعضی از تجهیزات که خشک کردن داخل تجهیز بطور کامل امکان پذیر نباشد همچون کولرهای هوایی (Air cooler) استفاده از این پودر بسیار مفید بوده است.

Volatile Corrosion Inhibitor (VCI)

بمنظور دریافت اطلاعات بیشتر سایت زیر را ببینید.

۱٫ http://rust.co.kr/

مطلب قبلیمطلب بعدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *