تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

Back شما اینجا هستید: خانه نشریات

دانلود نرم افزارهای بی نظیر جهت تهیه، بایگانی و ساماندهی WPS-PQR-WPQ

تهیه، تدوین و مستند سازی دستورالعمل های جوشکاریWPS، تاییدیه دستورالعمل جوشکاری PQR و آزمون مهارت جوشکار WPQ از ملزومات یک واحد بازرسی فنی و کنترل کیفیت است. در زیر 2 نرم افزار کرک شده تهیه، تدوین و مستند سازی WPS-PQR-WPQ بر اساس استانداردهای مختلف قرار داده شده است. شامل نرم افزارهای Weld assistant و weld spec می باشد. 

ادامه مطلب: دانلود نرم افزارهای بی نظیر جهت تهیه، بایگانی و ساماندهی WPS-PQR-WPQ

دانلود برنامه های کاربردی بازرسی فنی برای سیستم عامل اندروید

با ظهور گوشی های هوشمند و سیستم عامل اندروید نیاز فوری به برنامه های کاربردی و جداول استانداردی  بر روی گوشی های هوشمند، یکی از ملزومات یک بازرس است. در این قسمت سعی کردیم بیش از 40 برنامه کاربردی بازرسی فنی برای سیستم عامل اندروید را به طور رایگان در اختیار علاقمندان قرار دهیم. 

ادامه مطلب: دانلود برنامه های کاربردی بازرسی فنی برای سیستم عامل اندروید

آزمون غيرمخرب روش مايعات نافذ

آزمون غيرمخرب روش مايعات نافذکتاب «آزمون غيرمخرب روش مايعات نافذ» از ديگر مجموعه کتاب‌هاي آزمون غيرمخرب انجمن است که با قلم مهندسان مهدي معيني و مهندس امير ياري‌سعدي به رشته تحرير درآمده است.

کتاب داراي 8 فصل است و در مقدمه، آزمون مايعات نافذ را روش آزمون غيرمخرب قابل انطباق مي‌داند که براي شناسايي ناپيوستگي سطح در بسياري از مواد جامد و غيرمتخلخل مورد استفاده قرار مي‌گيرد. همچنين اين آزمون بيشتر براي شناسايي ناپيوستگي‌هاي سطحي استفاده مي‌شود.

کتاب روش مايعات نافذ در اولين چاپ خود با 1000 جلد تيراژ، 93 صفحه و قيمت 4500 تومان وارد بازار شده است.

علاقه‌مندان براي تهيه کتاب‌ها مي‌توانند با روابط عمومي انجمن شرکت‌هاي بازرسي فني و آزمون‌هاي غيرمخرب ايران به شماره هاي 66911166 و 66949151 تماس بگيرند.

نرم افزار Pipe Data pro 10

دانلود رایگان نرم افزار Pipe Data pro 10

در این ورژن از نرم افزار Pipe Data تمامی استانداردهای مورد استفاده، ویرایش 2013 بوده و در کلیه محاسبات ضخامت CA و Mill Factor نیز اعمال شده است.

دوستان عزیز در حال تهیه کرک این نرم افزار می باشیم که در اولین فرصت بر روی سایت قرار داده خواهد شد. نرم افزار فعلی به صورت 1 ماهه می باشد، و در این بازه زمانی کرک مربوطه نیز قرار خواهد گرفت. 

ادامه مطلب: نرم افزار Pipe Data pro 10

آزمون غيرمخرب روش فراصوتي (آلتراسونيک)

آزمون غيرمخرب روش فراصوتي (آلتراسونيک)از ديگر کتاب‌هاي انجمن، کتاب «آزمون غيرمخرب روش فراصوتي (آلتراسونيک)»  به تاليف مهندسان مهدي معيني و امير ياري‌سعدي است.

اين کتاب داراي شش فصل است که فصل اول آن مقدمه‌اي بر آزمون فراصوتي است. در اين کتاب به اصول پايه آزمون فراصوتي، تجهيزات آزمون فراصوتي، روش‌هاي انجام آزمون فراصوتي، دستورالعمل اجراي آزمون و آزمون مواد و قطعات پرداخته است.

اين کتاب در اولين چاپ خود با تيراژ 1000 جلد، 303 صفحه و قيمت 8500 تومان وارد بازار کتاب‌هاي مهندسي شده است.

علاقه‌مندان براي تهيه کتاب‌ها مي‌توانند با روابط عمومي انجمن شرکت‌هاي بازرسي فني و آزمون‌هاي غيرمخرب ايران به شماره هاي 66911166 و 66949151 تماس بگيرند.

انتشار جلد چهارم کتاب کلید جوشکاری

جلد چهارم کتاب کلید جوشکاریانتظارها به پایان می رسد و بالاخره با گذشت چند سال، جلد چهارم کتاب کلید جوشکاری آقای مهندس مهرداد معینیان برای علاقمندان به رشته جوشکاری و بازرسی جوش روانه بازار کتاب می شود. کلید جوشکاری جلد چهارم حاصل همکاری دو یار دیرین مهندس مهرداد معینیان و محمد رضازاده است که در رابطه با روش تهیه دستورالعمل جوشکاری (WPS) و تهیه مدرک پشتیبان آن (PQR) می باشد.

سه جلد قبلی کلید جوشکاری از پرفروش ترین کتاب های مهندسی جوش به شمار می آید که توسط انتشارات آزاده به چاپ رسیده است. جلد چهارم کتاب توسط انتشارات سیب سرخ در زمستان 1392 به چاپ رسید.

به جرات می توان گفت که کتاب بسیار حرفه ای و با وسواس خاصی تهیه شده است و حاصل ده ها سال تجربه صنعتی مولفین آن می باشد و خواندن آن به مهندسان و بازرسان جوش توصیه می شود. مقدمه و فهرست عناوین کتاب در ذیل آورده شده است. برای تهیه کتاب می توانید از طریق فروشگاه سایت  خرید اینترنتی (با ارسال رایگان از طریق پست سفارشی) نمایید.

ادامه مطلب: انتشار جلد چهارم کتاب کلید جوشکاری

آزمون غيرمخرب روش ذرات مغناطيسي

آزمون غيرمخرب روش ذرات مغناطيسيمولفان کتاب «آزمون غيرمخرب روش ذرات مغناطيسي» مهندسان مهدي معيني و امير ياري‌سعدي هستند. اين کتاب به دو بخش ذرات مغناطيسي سطح يک و ذرات مغناطيسي سطح دو تقسيم مي‌شود. بخش اول آن شامل شش فصل است که با مقدمه‌اي بر ذرات مغناطيسي در فصل اول شروع مي‌شود. از فصل هفت، بخش دوم کتاب که شامل 9 فصل است شروع مي‌شود. همچنين ابتداي بخش دوم کتاب، مباني آزمون را تشريح مي‌کند.

در مقدمه کتاب نويسنده پيچيدگي و گراني ماشين‌آلات، دستگاه‌ها و وسايل مورد استفاده در صنعت به ويژه صنايع هوا ـ فضا را دليل استفاده از روش‌هاي ساخت و آزمون مناسب جهت تامين حداکثر قابليت اطمينان، ضروري مي‌داند.

اين کتاب با تيراژ 1000 نسخه، 186 صفحه و قيمت 6000 تومان چاپ و وارد بازار کتاب جامعه مهندسي شده است.

علاقه‌مندان براي تهيه کتاب‌ها مي‌توانند با روابط عمومي انجمن شرکت‌هاي بازرسي فني و آزمون‌هاي غيرمخرب ايران به شماره هاي 66911166 و 66949151 تماس بگيرند.

نظامهاي تعيين صلاحت کارکنان آزمونهاي غيرمخرب

نظامهاي تعيين صلاحت کارکنان آزمونهاي غيرمخرب

صلاحیت مراکز آزمون های غیر مخرب بر سه رکن 1. نیروی انسانی، 2. منابع فنی و 3. تجهیزات استوار است. از میان این سه به استناد بسیار از مراجع معتبر از جمله رویه پیشنهادی SNT-TC-1A عامل نیروی انسانی از نقش برجسته تری برخوردار است. در بند 1.1 این رويه آمده است "بی شک کارآیی آزمون های غیر مخرب (NDT )به صلاحيت و توانایی متخصصان مجري اين آزمون ها بستگی دارد."

سال ها این رویه بصورت عمده مرجع برگزاری بسیاری از دوره های آموزشی می باشد و به جرات می توان گفت اغلب متخصصان فعال در زمینه آزمون های غیر مخرب بر اساس این رویه، صلاحیت کسب نموده اند، اما متاسفانه شاهد هستیم که تا چه میزان روند تایید صلاحیت با الزامات مندرج در این رویه و استاندارهای مشابه فاصله دارد.این انگیزه، مبنایی شد برای تهیه کتابی تحت عنوان "نظام های تایید صلاحیت کارکنان آزمون های غیر مخرب" که هم اکنون توسط انجمن صنفی شرکت های بازرسی و آزمایش های غیر مخرب در هفت فصل منتشر گردیده است.

ادامه مطلب: نظامهاي تعيين صلاحت کارکنان آزمونهاي غيرمخرب

دانلود نشریه نگاه نافذ|ماهنامه انجمن صنفی شرکتهای بازرسی فنی و آزمایشهای غیرمخرب ایران

نشریه نگاه نافذنخستین شماره ماهنامه نگاه نافذ انجمن صنفی شرکت های بازرسی فنی وآزمایش های غیر مخرب ایران دوره شهریور سال ۹۲ منتشر گردید.علاقمندان جهت دانلود نشریه از پیوست اقدام نمایند.

زیر مجموعه ها

 • نشریه جوشکاری و آزمایش های غیرمخرب|JWN

  نشریه جوشکاری و آزمایش های غیرمخربنشر الکترونیک از ویژگی های فناوری های نوین ارتباطی و اطلاعاتی است که با ظهور رسانه های جدید مبتنی بر سیستم های الکترونیک، دیجیتال و اینترنت پدید آمده و تغییراتی را در شکل سنتی و چاپی انتشارات به وجود آورده است.

  نیاز به حضور علمی در عرصه های مجازی و مزایای نشر الکترونیک مسئولین نشریه جوشکاری و آزمایش های غیر مخرب را بر آن داشت تا درخواست اخذ پروانه انتشار را به متولی امور مطبوعات کشور ارسال نمایند.

  پروانه انتشار نشریه جوشکاری و آزمایش های غیر مخرب به شماره ثبت 91/32455 از طرف معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به صاحب امتیازی و مدیر مسئولی آقای مهندس رضا ایمانیان نجف آبادی صادر گردیده است. زبان نشریه فارسی، روش نشریه آموزشی، خبری و پژوهشی، ترتیب انتشار نشریه فصلنامه، گستره توزیع نشریه بین المللی و نوع آن الکترونیکی می باشد.

  آرشیو نشریه الکترونیک جوشکاری و آزمایش های غیرمخرب (JWN1) را می توانید از بخش پیوست هر شماره دانلود نمایید.

  1- Journal of Welding and Nondestructive Tests

 • آرشیو نشریه تخصصی مهندسی بازرسی فنی | Inspector

  در این مجموعه آرشیو نشریه تخصصی مهندسی بازرسی فنی (Inspector) که توسط دانشگاه صنعت نفت با حمایت شرکت پالایش نفت آبادان چاپ می شود، قرار گرفته است.