تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

Back شما اینجا هستید: خانه مقاله ها NDT

نکته ۶: حداقل زمان تعویق آزمون های غیرمخرب بر اساس استاندارد ASME SEC VIII, Div.1

نکته ۵: حداقل زمان تعویق آزمون های غیرمخرب بر اساس استاندارد ASME B31.3

بازرسي XRF در سيستمهاي لوله كشي به منظور كاهش ريسك خوردگي ناشي از سولفيداسيون

خوردگي سولفيدي در سيستم لوله كشي و تجهيزات صنعت پالايشگاهي همچنان دليل قابل توجهي براي بروز نشتي و مشكلاتي است كه مي تواند به جايگزيني پيش از موعد، خاموشي هاي برنامه ريزي نشده و حوادثي منجر شود كه بطور بالقوه زيان و خسارت هاي مالي و جانی پرسنل را به دنبال دارد. فولادهاي كربني با محتواي سيلسيوم(Si) كم (%0.1>) هنگاميكه در معرض شرايط خوردگي سولفيدي قرار مي گيرد به سرعت دچار خوردگي مي شود. 

طبق استاندارد API RP 939-C(دستورالعمل پيشگيري از آسيب هاي خوردگي سولفيدي در پالايشگاه هاي نفت)، يك سوم آسيب هاي خوردگي سولفيدي در دماي بالا ناشي از ميزان كم سيليسيوم در متریال لوله كشي است. API RP 939-C زير مجموعه اي از برنامه وسيعتر شناسايي مواد مثبت(PMI) در 578 API RP(برنامه تأييد متريال در سيستم هاي لوله كشي آلياژي جديد و موجود) - تأييد استفاده از آلياژ صحيح در كليه سطوح سولفيدي فعال و واكنش پذير - است. 

نمونه هايي از تأسيساتي كه در آن سولفيداسيون عاري از H2 رخ ميدهد عبارتند از واحدهاي نفت خام/خلاء، شكست كاتاليستي سيال، كك سازی و كاهش گرانروي. واحدهاي تصفيه هيدروژني و شكست هيدروژني در بخش خوراك خود با خوردگي سولفيدي عاري از H2 مواجه مي شوند. انجام آناليز عنصري در اين نوع لوله كشي و تأسيسات توسط فلورسانس اشعه ايكس قابل حمل(XRF) روش ايده آلي براي پيش بيني و پيشگيري از بروز آسيب ها به شمار مي رود كه در ادامه اين مقاله به آن اشاره مي شود. 

............

برای مطالعه ادامه مطلب با نام کاربری خود وارد سایت شده و ادامه مطلب را از پیوست این مطلب دانلود نمایید.

نکته ۴: حداقل زمان تعویق آزمون های غیرمخرب بر اساس استاندارد ASME B31.1

ANDE چیست؟ برنامه صدور گواهینامه آزمون های غیرمخرب در ASME

ASME توسعه برنامه صدور گواهینامه برای پرسنل آزمون های غیر مخرب را آغاز نموده است.

ANDE چیست؟

صدور گواهینامه برای پرسنل: ANDE یک برنامه جدید صدور گواهینامه برای پرسنل آزمون های غیر مخرب(NDE) و بازرسین کنترل کیفیت(QC) است. صدور گواهینامه ASME NDE یا ANDE جنبه هایی سازگار با سایر دستورالعمل های صدور گواهینامه پرسنل ASME را شامل می شود. گواهینامه ANDE در آغاز بر روی بازرسی حین سرویس تأسیسات هسته ای و ساخت تأسیسات جدید متمرکز بود، ولی در نهایت به منظور لحاظ کردن سایر کاربردها نظیر تجهیزات تحت فشار و سازه در دیگر صنایع، در سطح ایالات متحده و همچنین صنایع بین المللی، بسط یافت.

انطباق: ANDE بر الزامات کاربردی ASME NQA-1 به منظور تأیید صلاحیت و صدور گواهینامه برای پرسنل NDE منطبق خواهد بود. همچنین با ANSI N45.2.6 و NQA-1 به منظور تأیید صلاحیت بازرسین کنترل کیفیت منطبق می باشد. ANDE صدور گواهینامه متمرکزی برای پرسنل بازرسی QC و NDE شخص ثالث را به عنوان گزینه ای برای سیستم های قدیمی صدور گواهینامه NDE و QC بر پایه کارفرما شامل می شود.

اهداف ANDE

اهداف اولیه ........

 برای مطالعه رایگان ادامه این مطلب، فایل پیوست را دانلود نمایید.

ترجمه و گردآوری: شایان زارعیان، مهندس بازرسی فنی شرکت پالایش نفت لاوان