تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

Back شما اینجا هستید: خانه مقاله ها کالا

ليست شركت هاي مجاز بازرسي كننده كالا- بروزرساني فروردین 94

بازرسی کالابر اساس بخش دوم از مجموعه مقررات ارزي  بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران بشماره 1039/60 مورخ 14/12/90 با عنوان حمل و نقل كالا، بيمه و بازرسي؛ گواهي بازرسي كالا با توجه به نوع استاندارد كالا بايستي توسط شركت هاي بازرسي كننده مجاز در بخش واردات صادر گردد.

ادامه مطلب: ليست شركت هاي مجاز بازرسي كننده كالا- بروزرساني فروردین 94

آئين نامه تاييدصلاحيت شركت هاي بازرسي كننده | بازرسي كالاهاي وارداتي و صادراتي

آئين نامه تاييدصلاحيت شركت هاي بازرسي كننده كالابسياري از شركت هاي بازرسي فعال در زمينه بازرسي پروژه هاي صنعتي علاقمند به ورود در حوزه بازرسي كالاي وارداتي (يا صادراتي) مي باشند. بعضي از اين شركت هاي بازرسي بيشتر به خاطر افزايش درآمدهاي حاصل از بازرسي كالا و بعضي ديگر نيز بيشتر تمايل به افزايش اعتبار و به نوعي تاييدصلاحيت هايشان هستند.

مطابق آئين نامه سازمان ملي استاندارد ايران مورخ 06/10/89، (كه در پيوست آورده شده است)، شركت هاي بازرسي كننده داخلي و خارجي در زمينه بازرسي كالاي وارداتي و صادراتي بايستي مورد ارزيابي و تاييدصلاحيت قرار گيرند. همچنين در اين آئين نامه الزاماتي در رابطه با ضوابط بازرسي كالا آورده شده است كه رعايت مفاد آن از طرف شركت هاي بازرسي كننده و خريدار الزامي مي باشد. 

ادامه مطلب: آئين نامه تاييدصلاحيت شركت هاي بازرسي كننده | بازرسي كالاهاي وارداتي و صادراتي

برگزاری دوره آموزشی بازرسی کالا

دوره بازرسی کالابازرسی کالا بعنوان یکی از انواع بازرسی هایی که بسیاری از شرکت های بازرسی دارای تاییدصلاحیت در این زمینه فعالیت می نمایند، بخصوص در بخش واردات کالا، دارای ابهاماتی است که با وجود تعدادی آیین نامه ها، بخشنامه ها و روش های اجرایی سازمان ملی استاندارد ایران هنوز نیاز به شفاف سازی بیشتری دارد.

ادامه مطلب: برگزاری دوره آموزشی بازرسی کالا

روش اجرایی ارزیابی انطباق کالاهای وارداتی

روش ارزیابی انطباق کالاهای وارداتیروش اجرایی ارزیابی انطباق کالاهای وارداتی به شماره مدرک 31/230 /ر به عنوان یک مدرک درون سازمانی سازمان ملی استاندارد ایران در تاریخ ۹۲/۰۹/۲۵ با شماره تجدید نظر سوم مورد تصویب قرار گرفت. (این روش اجرایی را می توانید از پیوست دانلود نمایید.)

هدف از تهيه اين روش اجرايي ، تعيين روش هاي ارزيابي انطباق كالاهاي وارداتي مشمول اجراي اجباري استاندارد به منظور حصول اطمينان از انطباق آنها با استانداردها ، ضوابط يا مشخصات فني مورد قبول سازمان ملي استاندارد ايران ، تسريع و تسهيل ورود به كشور در سازگاري و هماهنگي با مقررات و روش هاي متعارف در تجارت جهاني مي باشد.

ادامه مطلب: روش اجرایی ارزیابی انطباق کالاهای وارداتی

مركز ملي تاييد صلاحيت ايران به شركت هاي بازرسي هشدار داد

مركز ملي تاييد صلاحيت ايران - NACI

شركت هاي بازرسي فقط مجاز به صدور گزارش و گواهي بازرسي بوده و نبايد به گونه اي تبليغ كنند كه گزارش هاي مذكور به منزله گواهي محصول يا معادل آن تلقي شود.

براساس اعلام مركز ملي تاييد صلاحيت ايران ، اگر كالايي مشمول مقررات استاندارد اجباري باشد، درج نشان ملي استاندارد بر روي آن الزامي است كه در اين صورت ، فقط از طريق تصميم گيري در كميته علائم ادارات كل استاندارد استان ها در خصوص وضعيت محصول و توليد كننده محقق شده و معتبر شناخته مي شود.

ادامه مطلب: مركز ملي تاييد صلاحيت ايران به شركت هاي بازرسي هشدار داد