تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

Back شما اینجا هستید: خانه مقاله ها مباحث عمومی

نکته ۳: مقدار عدد فریتی مجاز در جوشکاری فولاد زنگ نزن بر اساس استانداردهای API 571 و API 582

نکته ۱: نحوه جابجایی، بسته بندی و انتقال ولوها بر اساس استاندارد API 623

درآمدی بر API 579 (استاندارد ارزیابی مناسب بودن برای سرویس) و پیشرفت های آن

چکیده

همانطور که از اسم این ارزیابی پیداست "ارزیابی مناسب بودن‌ برای سرویس‌دهی" یک روش مطمئن و تأیید شده برای تصمیم ‌گیری در مورد ادامه سرویس‌دهی یک قطعه است. API579 در سال ۲۰۰۰ توسط انستیتو نفت آمریکا برای انجام ارزیابی‌های مناسب بودن برای سرویس‌دهی منتشر شد. اگرچه این استاندارد مخصوص صنایع پالایشی و پتروشیمی تدوین شده بود اما کاربرد گسترده ای در سایر صنایع در مورد ارزیابی مخازن تحت فشار، مخازن ذخیره و سیستم‌ لوله‌ کشی نیز پیدا کرد. در سال ۲۰۰۷ در نتیجه همکاری انستیتو نفت آمریکا با ASME استاندارد بروز شده ای تحت عنوان  API579/ASME FFS-1 منتشر شد. این سند بیشتر از آنکه یک توصیه باشد یک استاندارد است. این استاندارد حاوی مطالب نوینی است که حتی در خارج از صنایع شیمیایی و پتروشیمی قابل استفاده است. در این مقاله به خلاصه آینده کلیدی استاندارد جدید API579 خواهیم پرداخت. پیش از این موارد به پیشینه ارزیابی‌های مناسب بودن برای سرویس‌دهی می‌پردازیم. 

ادامه مطلب: درآمدی بر API 579 (استاندارد ارزیابی مناسب بودن برای سرویس) و پیشرفت های آن

مديريت كيفيت در پروژه | PMBOK | ويرايش چهارم سال 2008

مديريت كيفيت در پروژهفصل هشتم از راهنماي پيكره دانش مديريت پروژه (PMBOK) به مديريت كيفيت پروژه اختصاص دارد كه شامل فرايندها و فعاليتهاي سازماني است كه سياست هاي كيفي، اهداف و مسئوليتهايش را بمنظور تامين نيازها و خواسته هاي پروژه مشخص نموده است.

ادامه مطلب: مديريت كيفيت در پروژه | PMBOK | ويرايش چهارم سال 2008

MOP، MAOP، DP و MAWP – درک تفاوت این مفاهیم در کدهای مختلف برای جلوگیری از هزینه های غیر ضروری

کدها و استانداردهای مخازن تحت فشار و لوله کشیِ ASME منابع بسیار عالی برای نویسندگان کد در حوزه­ های قانون گذاری بین ­المللی که در حال توسعه کدهای ملی خود و برای مقامات ایمنی که در حال توسعه اقدامات نظارتی هستند، می­باشد. تمایل به سفارشی کردن این تلاش ممکن است پیچیدگی­های غیر ضروری که ناخواسته اصول بنیادین مهندسی را مبهم می­کند، ایجاد کند.

ادامه مطلب: MOP، MAOP، DP و MAWP – درک تفاوت این مفاهیم در کدهای مختلف برای جلوگیری از هزینه های غیر ضروری