تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

Back شما اینجا هستید: خانه مقاله ها مباحث عمومی

مديريت كيفيت در پروژه | PMBOK | ويرايش چهارم سال 2008

مديريت كيفيت در پروژهفصل هشتم از راهنماي پيكره دانش مديريت پروژه (PMBOK) به مديريت كيفيت پروژه اختصاص دارد كه شامل فرايندها و فعاليتهاي سازماني است كه سياست هاي كيفي، اهداف و مسئوليتهايش را بمنظور تامين نيازها و خواسته هاي پروژه مشخص نموده است.

ادامه مطلب: مديريت كيفيت در پروژه | PMBOK | ويرايش چهارم سال 2008

درآمدی بر API 579 (استاندارد ارزیابی مناسب بودن برای سرویس) و پیشرفت های آن

چکیده

همانطور که از اسم این ارزیابی پیداست "ارزیابی مناسب بودن‌ برای سرویس‌دهی" یک روش مطمئن و تأیید شده برای تصمیم ‌گیری در مورد ادامه سرویس‌دهی یک قطعه است. API579 در سال ۲۰۰۰ توسط انستیتو نفت آمریکا برای انجام ارزیابی‌های مناسب بودن برای سرویس‌دهی منتشر شد. اگرچه این استاندارد مخصوص صنایع پالایشی و پتروشیمی تدوین شده بود اما کاربرد گسترده ای در سایر صنایع در مورد ارزیابی مخازن تحت فشار، مخازن ذخیره و سیستم‌ لوله‌ کشی نیز پیدا کرد. در سال ۲۰۰۷ در نتیجه همکاری انستیتو نفت آمریکا با ASME استاندارد بروز شده ای تحت عنوان  API579/ASME FFS-1 منتشر شد. این سند بیشتر از آنکه یک توصیه باشد یک استاندارد است. این استاندارد حاوی مطالب نوینی است که حتی در خارج از صنایع شیمیایی و پتروشیمی قابل استفاده است. در این مقاله به خلاصه آینده کلیدی استاندارد جدید API579 خواهیم پرداخت. پیش از این موارد به پیشینه ارزیابی‌های مناسب بودن برای سرویس‌دهی می‌پردازیم. 

ادامه مطلب: درآمدی بر API 579 (استاندارد ارزیابی مناسب بودن برای سرویس) و پیشرفت های آن

مدیریت خوردگی در صنایع

مقاله زیر به قلم دکتر جابر نشاطی (رئیس پژوهشگاه حفاظت صنعتی پژوهشگاه نفت و رئیس انجمن خوردگی ایران) و دکتر امیر پاشا (مدیر گروه پژوهش خوردگی فلزات پژوهشگاه صنعت نفت) در وب سایت شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی (www.shana.ir) منتشر گردیده است.

لینک مقاله در سایت شانا

مدیریت خوردگی یکی از راههای صیانت از داراییها و سرمایه‌های ملی است که با استقرار آن می‌توان تا ٣٠ درصد از هزینه‌های خوردگی را کاست.

چکیده

پس از سال ٢٠٠٠ میلادی محققان دریافتند تنها به وسیله مهندسی خوردگی نمی‌توان هزینه‌های مستقیم و غیر مستقیم خوردگی را کاهش داد و باید برای مهار خوردگی در سازمانها بخش دیگری تحت عنوان مدیریت خوردگی مورد توجه قرار گیرد. 

در مدیریت خوردگی باید فرآیندهایی در سازمان تعریف و جاری شود که در آنها مهار و پایش خوردگی به صورت دینامیک صورت گرفته تا به این ترتیب پاسخگویی در برابر مسائل خوردگی تنها برعهده بازرسی فنی نباشد. در این سیستم  باید افراد ذیربط و ذینفع در داخل و خارج سازمان در برابر مسائل خوردگی مسئولیت پذیر و پاسخگو باشند. 

در این مقاله تلاش می‌شود الگوی ارائه شده برای مدیریت خوردگی معرفی شود تا در آینده تدوین، پیاده‌سازی و اجرای آن در صنایع اصلی کشور نظیر نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاهها مورد توجه جدی قرار گیرد. بی شک یکی از راههای صیانت از داراییها و سرمایه‌های ملی توجه به این مسئله مهم است.

ادامه مطلب: مدیریت خوردگی در صنایع

MOP، MAOP، DP و MAWP – درک تفاوت این مفاهیم در کدهای مختلف برای جلوگیری از هزینه های غیر ضروری

کدها و استانداردهای مخازن تحت فشار و لوله کشیِ ASME منابع بسیار عالی برای نویسندگان کد در حوزه­ های قانون گذاری بین ­المللی که در حال توسعه کدهای ملی خود و برای مقامات ایمنی که در حال توسعه اقدامات نظارتی هستند، می­باشد. تمایل به سفارشی کردن این تلاش ممکن است پیچیدگی­های غیر ضروری که ناخواسته اصول بنیادین مهندسی را مبهم می­کند، ایجاد کند.

ادامه مطلب: MOP، MAOP، DP و MAWP – درک تفاوت این مفاهیم در کدهای مختلف برای جلوگیری از هزینه های غیر ضروری

سیستم شماره گذاری یکپارچه ی فلزات و آلیاژها(UNS)

در این مقاله خواهیم خواند :

دلیل اختصاص .UNS NO

به چه متریال­هایی .UNS NO اختصاص می ­یابد؟

فرمت .UNS NO برای متریال­های گوناگون

رویه­ ی اختصاص .UNS NO به یک متریال

نویسنده: شایان زارعیان، مهندس بازرسی فنی شرکت  پالایش نفت لاوان

ادامه مطلب: سیستم شماره گذاری یکپارچه ی فلزات و آلیاژها(UNS)