تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

Back شما اینجا هستید: خانه مقاله ها ساخت

نکته ۱۵: اجازه برش و آراستن (Trimming)اتصالا جوشی بر اساس استاندارد ASME B31.3-2016

نکته ۷: تعداد دفعات مجاز جوش تعمیری بر اساس استانداردهای ASME و API

بازرسي حين ساخت فوم اسكيمر (كف جمع كن) مخازن ذخيره

بازرسي كف جمع كن مخازن ذخيرهمخازن ذخيره كه براي ذخيره سازي انواع سيالات در صنايع نفت و پتروشيمي بكار برده مي شوند داراي تجهيزات داخلي بنام Foam Skimmer يا كف جمع كن مي باشند. از لحاظ عملكرد اين تجهيزات بگونه اي طراحي مي شوند كه بطور شناور روي سطح سيال مي توانند كف را جمع كرده و از سطح سيال به بيرون از مخزن هدايت نمايند.

ادامه مطلب: بازرسي حين ساخت فوم اسكيمر (كف جمع كن) مخازن ذخيره

مقایسه الزامات تست هیدرواستاتیک در دو کد ASME SEC VIII Div.1 و B31.3 بخش اول

در این مقاله خواهیم خواند : مقایسه تست فشار هیدرواستاتیک در دو کد ASME، شرایط جایگزینی تست هیدرواستاتیک، بازرسی چشمی حین تست فشار، تعمیرات و تغییرات مجاز بعد از تست

ادامه مطلب: مقایسه الزامات تست هیدرواستاتیک در دو کد ASME SEC VIII Div.1 و B31.3 بخش اول

الزامات تنش زدایی مخازن تحت فشار مطابق با ASME SEC VIII

تنش گیری یا عملیات حرارتی مخازن تحت فشاربا توجه به توسعه و گسترش صنعت بخصوص در زمینه های نفت، گاز و پتروشیمی و کاربرد وسیع مخازن تحت فشار در این صنایع لازم است که کارشناسان و متخصصین این حرفه با کد و استاندارد های مربوطه آشنایی لازم و کافی را داشته باشد. در مقاله حاضر به علت کارایی فراوان استاندارد ASME SEC VIII در بازرسی حین ساخت مخازن تحت فشار سعی شده است که نکات کلیدی آن و بازرسی های کارگاهی در اختیار خوانندگان محترم قرار داده شود.

ادامه مطلب: الزامات تنش زدایی مخازن تحت فشار مطابق با ASME SEC VIII