تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

Back شما اینجا هستید: خانه مقاله ها بهره برداری عنصر ۴۸: فشارهای هیدرواستاتیک بیش از حد

عنصر ۴۸: فشارهای هیدرواستاتیک بیش از حد

هر از گاهی ما در مورد تجهیزاتی می شنویم که در اثر نیروهای هیدوراستاتیک دچار فشار بیش از حد شده اند. ریسک بالاتر فشارهای بیش از حد بعضاً منجر به حوادث عمده ای مثل آنچه چندی پیش در پالایشگاهی در ساحل غربی رخ داد، در زمانییی Bonnet آب بندی فشار با نشیمنگاه Split Wedge تحت هیدرواستاتیک قرار گرفته و منجر به یک انفجار و آتش سوزی وسیع گردید. این نوع از ولوها بایستی دارای یک حفره فشار شکن بر روی Bonnet باشند. یک ولو این چنینی دیگر در پالایشگاهی در ساحل خلیج در سرویس بخار به طرز تخریب کننده ای دچار مشکل شد زیرا بر روی یک لاین عمودی نصب شده و بنابراین میعانات بخار Bonnet را پر نموده و منجر به تخریب ولو در شرایطیکه به صورت کاملاَ آب بند بسته شده است می گردند. نویسنده مطلب همچنین خطوط لوله ای که پرتاب شدت گسکت را در نتیجه مسدود شدن لاین و پر شدن آن از هیدروکربن و سپس حرارت دیدن آن در معرض نور خورشید را مشاهده نموده است.

برای مطالعه ادامه مطلب با نام کاربری خود وارد سایت شده و ادامه را از پیوست این مطلب دانلود نمایید.

دبیر علمی سایت
شایان زارعیان، فارغ التحصیل رشته مهندسی مواد در گرایش سرامیک از دانشگاه علم و صنعت ایران در مقطع کارشناسی و رشته مهندسی مواد در گرایش جوشکاری دانشگاه صنعتی شریف کارشناس بازرسی فنی شرکت پالایش نفت لاوان