تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

Back شما اینجا هستید: خانه مقاله ها بهره برداری عنصر ۴۷: ممیزی تجهیزات فشار شکن

عنصر ۴۷: ممیزی تجهیزات فشار شکن

بخش های کمی از تجهیزات در واحدهای فرآیندی هیدروکربنی از تجهیزات فشار شکن(PRDها) با اهمیت تر هستند، به ویژه در شرایطی که نیاز است دقیقاً به منظور سناریوهای فشارهای بیش از حد اضطراری به نحویکه طراحی شده اند عمل کنند.به این ترتیب، این موضوع مهم است که ما هر از گاهی نصب این تجهیزات را ممیزی نموده و از این امر که آنها در مقاصد مد نظر نصب شده، قرار گرفته و تحت نگهداری قرار می گیرند، اطمینان حاصل نماییم. استاندارد API RP 576 دارای لیستی از کلیه این مسائل می باشد که چک کردن آنها در حین بازرسی(ممیزی)های چشمی تجهیزات فشار شکن حین سرویس مهم می باشد. زمان مناسب به منظور انجام این بازرسی های حین سرویس چشمی بلافاصله بعد از یک تعمیرات اساسی که تعدادی از شیرهای اطمینان سرویس شده و مجدداً نصب می گردند.

 

برای مطالعه ادامه مطلب با نام کاربری خود وارد سایت شده و ادامه را از پیوست مطلب دانلود نمایید

 

دبیر علمی سایت
شایان زارعیان، فارغ التحصیل رشته مهندسی مواد در گرایش سرامیک از دانشگاه علم و صنعت ایران در مقطع کارشناسی و رشته مهندسی مواد در گرایش جوشکاری دانشگاه صنعتی شریف کارشناس بازرسی فنی شرکت پالایش نفت لاوان