تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

Back شما اینجا هستید: خانه مقاله ها بهره برداری عنصر ۴۶: بازرسی تجهیزات فشار شکن

عنصر ۴۶: بازرسی تجهیزات فشار شکن

بازرسی PRDها یکی از مسائل بینادین در حرفه ی FEMI می باشد. خوشبختانه ما دارای یک سند راهنما با جزییات کامل برای بازرسی، تست و تعمیرات PRDها در استاندارد API RP 576 که اکنون تحت ویرایش جهت انتشار ویرایش چهارم در آینده می باشد. به علاوه، هر دویِ سندهای API 570 و API 510 دارای بخشی می باشند که الزامات تست و بازرسی PRD را پوشش می دهد. هر دوی اینها وجود یک دستورالعمل QA برای PRD با بخش های معینی که بایستی در دستورالعمل QA پوشش داده شود را الزامی می دانند. همچنین هر کدی حداقل بازه بازرسی مورد نیاز را مشخص می نماید که عموماَ برای سرویس های فرآیندی معمول 5 سال و برای سرویس های تمیز(غیر رسوبگذار) و غیر خورنده 10 سال می باشد. اگرچه هر دوی این کدها بازه های طولانی تر را در صورت استفاده از آنالیز RBI معتبر و یا در صورت دارا بودن پیشینه مستند دال بر اینکه بازه های طولانی تر مورد قبول هستند(یعنی بازه های بر اساس شرایط) مجاز می دانند. برای مثال، اگر شما به طور مستمر یک PRV در سرویس فرآیندی نرمال را در بازه های زمانی 5 ساله برای مدت حداقل 15 سال بازرسی نموده اید، از جمله تست Pop اولیه پیش از هرگونه تستی و به این وسیله شواهد مستندی مبنی بر اینکه PRV در تلرانس فشار تنظیم Pop نموده و هیچ یک از بخش های ورودی و خروجی شیر اطمینان دارای رسوبات نمی باشند، ثبت گردد، سپس شاید افزایش بازه ی بازرسی با شیبی آهسته به منظور بررسی اینکه شرایط مذکور بازهم پابرجا خواهد بود یا نه، معقول باشد.

 

برای مطالعه ادامه مطلب با نام کاربری خود وارد سایت شده و ادامه را از پیوست مطلب دانلود نمایید.

دبیر علمی سایت
شایان زارعیان، فارغ التحصیل رشته مهندسی مواد در گرایش سرامیک از دانشگاه علم و صنعت ایران در مقطع کارشناسی و رشته مهندسی مواد در گرایش جوشکاری دانشگاه صنعتی شریف کارشناس بازرسی فنی شرکت پالایش نفت لاوان