تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

Back شما اینجا هستید: خانه مقاله ها بهره برداری عنصر ۴۵: حفاظت کاتدی

عنصر ۴۵: حفاظت کاتدی

برای آن دسته از واحدهای فرآیندی که دارای لوله کشی و ظروف مدفون هستند و همچنین مخازن ذخیره اتمسفریک و تأسیسات اسکله و بارانداز همواره نیاز به نوعی حفاظت کاتدی(CP) وجود دارد و دقیقاً به مانند مسائل انتخاب مواد و پوشش و لاینر، این موضوع نیز عموماَ در حوزه کاری یک متخصص خوردگی و مواد با آموزش و تجربه خاص در زمینه طراحی، نصب و تعمیرات CP می باشد. CP یکی از بسیاری از جنبه های اکنون هزینه کن و یا بعداَ برنامه های FEMI می باشد و عموماً جنبه ی بعداً هزینه کن در بسیاری از موارد پر هزینه تر از نصب و تعمیرات مناسب سیستم های حفاظت کاتدی در بلند مدت خواهد بود. جایگزینی لوله کشی مدفون و کف مخازن، جدا از مباحث ایمنی و زیست محیطی ناشی از نشت احتمالی سیال موارد هزینه بری هستند.

 

تجهیزات به طور نرمال در شرایط تماس با خاک دچار خوردگی می گردند(API RP 571, Article 4.3.9). اگر شما سیستم های CP را طراحی، نصب، پایش و تعمیر و نگهداری نمایید، می توانید به یک محافظت بلند مدت و به صرفه از لحاظ اقتصادی برای ظروف و سیستم لوله کشی مدفوت، کف مخازن ، سازه های اسکله یابید.

برای مطالعه ادامه مطلب با نام کاربری خود وارد سایت شده و ادامه را از پیوست مطلب دانلود نمایید.

دبیر علمی سایت
شایان زارعیان، فارغ التحصیل رشته مهندسی مواد در گرایش سرامیک از دانشگاه علم و صنعت ایران در مقطع کارشناسی و رشته مهندسی مواد در گرایش جوشکاری دانشگاه صنعتی شریف کارشناس بازرسی فنی شرکت پالایش نفت لاوان