تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

Back شما اینجا هستید: خانه مقاله ها بهره برداری عنصر ۴۴: سیستم لوله کشی و ظروف فرآیندی مدفون

عنصر ۴۴: سیستم لوله کشی و ظروف فرآیندی مدفون

اکثر واحدهای فرآیندی دارای لوله کشی مدفون هستند، تعداد کمی دارای ظروف تحت فشار مدفون هستند و بسیاری دارای پمپ های مدفون بسته بندی شده می باشند. به وضوح بسیاری از سیستم های لوله کشی مدفون در سرویس های آب و بخار هستند(همانند، برجهای خنک کننده، آب آتشنشانی و غیره) و بایستی به دلیل مسائل Reliability کارخانه مورد بازرسی قرار گیرند. ولی تمرکز این عنصر ضروری بر روی تجهیزات و لوله کشی است که در سرویس فرآیندی هستند، به ویژه آنهایی که در سرویس کلاس ۱ مطابق API هستند که در صورت وقوع نشتی، موجب بروز سریع یک تهدید ایمنی خواهند گردید(برای مثال در سرویس LPG). برای آنهایی که دارای سیستم های لوله کشی مدفون هستند، حصول اطمینان از این امر که کلیه این لوله های مدفون بر روی نقشه های Plot Plan نمایش داده شده و دارای طرح های مستندِ بازرسی مطابق بخش 9 استاندارد API 570 و API 574 می باشند ایده مناسبی است.

 

چندین تکنیک NDE اکنون در دسترس بوده و در حال توسعه هستند، تا به مالکان و بهره برداران به منظور انجام بازرسی بدون انجام حفاری یاری رسانند، این موارد شامل نشتی شار مغناطیسی(MFL)، التراسونیک(UT)، اپتیکال ویدیو، لیزر، جریان گردابی(ET) و سایر تکنیک های الکترومغناطیسی هستند. 

برای مطالعه ادامه مطلب با نام کاربری خود وارد سایت شده و ادامه را از پیوست این مطلب دانلود نمایید. 

 

دبیر علمی سایت
شایان زارعیان، فارغ التحصیل رشته مهندسی مواد در گرایش سرامیک از دانشگاه علم و صنعت ایران در مقطع کارشناسی و رشته مهندسی مواد در گرایش جوشکاری دانشگاه صنعتی شریف کارشناس بازرسی فنی شرکت پالایش نفت لاوان