تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

Back شما اینجا هستید: خانه مقاله ها بهره برداری عنصر ۴۳: بازرسی مخازن ذخیره اتمسفریک

عنصر ۴۳: بازرسی مخازن ذخیره اتمسفریک

بازرسی مخازن ذخیره اتمسفریک(AST) یکی دیگر از عناصر ضروری اساسی با دو استاندارد عالی می باشد که قوانین و توصیه های لازم برای بازرسی و تعمیر AST را فراهم نموده اند؛ API 653 و API RP 575. بنابراین محتوای این دو سند در اینجا خلاصه نمی گردد. کلیه افراد درگیر در بازرسی و تعمیر ASTها بایستی دسترسی آسان به هر دویِ این استانداردها داشته باشند. کلیه بازرسین درگیر در بازرسی و تعمیر ASTها بایستی به عنوان بازرس صاحب صلاحیت مخازن ذخیره، با گذراندن آزمون مربوط به اخذ گواهینامه و برآورده ساختن الزامات مربوط به کسب تجربه ذکر شده در API 653، توسط API مورد تأیید قرار گیرند. همانند کوره ها، سایر تجهیزات دارای پوشش نسوز، پوشش ها و PRDها، بازرسی ASTها شامل یک مجموعه ی متخصص و صاحب دانش می باشد که به وسیله ی افرادی که در زمینه ی AST دارای دانش و تجربه کافی هستند به بهترین شکل اجرا می گردد.

 

یکی از بالاترین اولویت ها برای مالکین یا بهره بردارها این است که از این موضوع که مخزن آنها دارای نشتی نمی باشد و از این طریق آب های سطحی و زیر زمینی محل مخزن را در معرض آلودگی قرار نمی دهد، اطمینان حاصل نمایند.

برای مطالعه ادامه مطلب با نام کاربری خود وارد سایت شده و ادامه را از پیوست این مطلب دانلود نمایید.

دبیر علمی سایت
شایان زارعیان، فارغ التحصیل رشته مهندسی مواد در گرایش سرامیک از دانشگاه علم و صنعت ایران در مقطع کارشناسی و رشته مهندسی مواد در گرایش جوشکاری دانشگاه صنعتی شریف کارشناس بازرسی فنی شرکت پالایش نفت لاوان