تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

Back شما اینجا هستید: خانه مقاله ها بهره برداری عنصر ۴۲: پایش و بازرسی کوره ها

عنصر ۴۲: پایش و بازرسی کوره ها

کوره ها اغلب از تأثیرگذاران اصلی بر روی مشکلات Reliability در تأسیسات فرآیندی هیدروکربن ها هستند، در صورتیکه توجه متمرکزی از جانب متخصصین و اپراتورهای کوره ها به آنها معطوف نگردد. کوره ها به واسطه ترکیب دما و خواص شیمیایی متفاوتِ سیال فرآیندی در تیوب های کوره، درمعرض مکانیزم های تخریب متفاوتی نسبت به ظروف و سیستم لوله کشی هستند. آلیاژهایی که برای تحمل مکانیزم های خوردگی مشخص طراحی شده اند اغلب حساسیت های دیگری را از خود بروز می دهند که نیازمند تکنیک های بازرسی ویژه و کنترل های حین بهره برداری است. به همین منظور، بازرسین و  مهندسین درگیر در بازرسی و تعمیرات کوره ها بایستی در زمینه ی این مکانیزم های تخریب، روش های بازرسی و تعمیرات منحصر بفرد آموزش دیده باشند.

 

متغیرهای فرآیندی مرتبط با چارچوب های یکپارچگی فرآیندی(عنصر 13 در رابطه با IOW مطالعه گردد) بایستی از نظر روندهای غیر نرمال و تغییرات بیش از حد مجاز پایش گردند. این اطلاعات به همراه پایش ها و تصویربرداری چشمی، ترموکوپل و مادون قرمز به طور خاصی در تعیین شار حرارتی بیش از حد، مکانیزم های شکم دادن و کرنش تیوب ها، خوردگی موضعی یا تسریع یافته، رسوبگذاری کک و دیگر مکانیزم های تخریب مرتبط با آلیاژهای تیوب های مختلف بسیار ارزشمند هستند.

برای مطالعه ادامه مطلب با نام کاربری خود وارد سایت شده و ادامه را از پیوست دانلود نمایید.

دبیر علمی سایت
شایان زارعیان، فارغ التحصیل رشته مهندسی مواد در گرایش سرامیک از دانشگاه علم و صنعت ایران در مقطع کارشناسی و رشته مهندسی مواد در گرایش جوشکاری دانشگاه صنعتی شریف کارشناس بازرسی فنی شرکت پالایش نفت لاوان