تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

Back شما اینجا هستید: خانه مقاله ها بهره برداری عنصر ۳۹: دنبال کردن ریسک های بالای FEMI

عنصر ۳۹: دنبال کردن ریسک های بالای FEMI

یکی از مهمترین عنصرهای ضروری برای مدیریت ریسک FEMI داشتن لیستی از 10 مورد از مهمترین ریسک های FEMI پیش رویِ هر سهامدار در هر واحد فرآیندی می باشد. متخصصین و بازرسین خوردگی و متریال نبایستی تنها افرادی باشند که درباره مسائلی که می تواند FEMI را تهدید کند نگرانی داشته و یا از آنها آگاه باشند. یک فرآیند سیستماتیک بایستی وجود داشته باشد به منظور حصول اطمینان از اینکه مدیران سرمایه، مهندسین فرآیند واحد، نفرات تعمیرات و بهره برداری و همچنین مدیران ارشد در هر واحد فرآیندی، نه تنها از این ریسک های FEMI آگاه هستند، بلکه در زمینه تصمیم گیری در مورد مسائل FEMI با بالاترین ریسک که در مورد آنها در هر واحد فرآیندی نگرانی وجود دارد، مشارکت می کنند. اولویت بندی و تصمیم گیری بر مبنای ریسک، فرآیندهای کاری مفیدی برای کنار آمدن با مسائلی می باشد که می تواند منجر به خرابی تجهیزات ثابت گردد(عنصر ضروری مرتبط مطالعه گردد). یک تیم چند کاره متشکل از سهامداران کلیدی شامل مدیران سرمایه بایستی به تناوب تحلیل اولویت بندی و تصمیم گیری بر مبنای ریسک را انجام دهند، به نحویکه مسائل FEMI به نحوی مناسب همراه با دیگر مسائل مهم روزمره و متناسب با بودجه محدود واحدهای فرآیندی اولویت بندی گردند.

 

 جهت مطالعه ادامه مطلب با نام کاربری خود وارد سایت شده و ادامه را از پیوست این مطلب دانلود نمایید.

دبیر علمی سایت
شایان زارعیان، فارغ التحصیل رشته مهندسی مواد در گرایش سرامیک از دانشگاه علم و صنعت ایران در مقطع کارشناسی و رشته مهندسی مواد در گرایش جوشکاری دانشگاه صنعتی شریف کارشناس بازرسی فنی شرکت پالایش نفت لاوان